Den här bloggen innehåller affiliatelänkar - när du handlar via dom stödjer du mitt arbete med bloggen men det kostar inget extra för dig 💛

Ekonomiskt med storpack - tuggummin

En liten men enkel sak jag tänkte påminna er om är att jag förstår att det är lätt att slänga på ett tuggummipaket på bandet när en står i kassan "det är ändå bara några kronor" men ett tuggummipaket kostar ca 8 kr och 8 x 7 = 56 kr och ett sånt här flerpack med 7 förpackningar kostar 19 kr. Alltså blir det en besparing på hela 37 kr om du köper flerpack istället.

Om jag ska vara helt ärlig kan jag bekänna att anledningen till att jag gjorde det här inlägget är att tipsa er om den här smaken - den är SÅ GOD!! Men jag märkte att det var ett riktigt bra tips dessutom, haha! Ska köpa ett par såna här så jag kan sprida ut dom små paketen överallt i alla jackor, fickor, väskor, rum 🙌🙌🙌

OBS! Endast veganska tips sen Oktober 2018 - Följ gärna YAY ITS VEGO på Instagram för Veganstips! 🌱

Gillar

Kommentarer